Portugalsko

Portugalsko je země s bohatou historií, sahající tisíce let zpátky, nádhernými plážemi a krásnými skalnatými útesy. Leží na Pyrenejském poloostrově v subtropickém pásu. Portugalsko je nejzápadnější země v Evropě. Je to velice rozmanitá země. Rozkládá se na severní, střední a jižní část. Předností severní části Portugalska jsou historická města a krásné pláže. Ovšem severní podnebí je chladnější než jižní. Jih se může pyšnit také světoznámými plážemi a arabskými památkami, díky dlouhé maurské nadvládě.

Nejznámější památky se nacházejí ve střední části Portugalska. Ovšem krásné pláže najdete i zde. Do Portugalska je možná doprava letecká, autobusová, železniční nebo autem. Nepohodlnější je cesta letadlem. Jsou k dispozici přímé lety z Česka do hlavního města Lisabon nebo do města Fara. Letenka stojí kolem 4000kč. Další možná doprava je autobusem, kde nejznámější je autobusová doprava Rodoviaria Nacional. Autobusy v Portugalsku se dělí na rychlé, oblastní a pomalé. Želežiční doprava se nazývá Caminhos de Ferro Portuguesses. Rozděluje se na tři části. Další doprava je na vlastní pěst, autem. Mějte však na paměti, že cesta je daleká a náročná. Autem se jezdí přes Španělsko a platí se dálniční poplatky a známky.

V této zemi máte možnost ubytování v hotelech, hostelech, penzionech, apartmánech a v kempech. Pousadas tedy venkovské hostince jsou specialitou Portugalska. Existují historické pousadas nebo regionální pousadas. Regionální se nacházejí v oblasti parků a rezervace. Upravené historické památky to jsou historické pousadas. Penziony se řadí do nižší cenové kategorie. Hostely jsou využívány hlavně mladými lidmi. Najdete zde i nespočetné množství kempů.

Mezi nejoblíbenější destinace patří Algarve, Azorské ostrovy, Lisabon, Madeira, Ponte de Lima a Porto.

Portugalská provincie táhnoucí se podél jižního pobřeží, to je Algarve. Zajímavá města v destinaci jsou: Faro, Lagos, Olhao, Tavira a jiné. Najdete zde nejen kousky historie ale také krásné pláže. Mezi nejlepší pláže světa patří právě zdejší pláže Lagoa a Luze. Algarve se může také pyšnit sítí golfových hřišť a mnohé patří mezi nejlepší na světě.

Exotické květiny, tropické ovoce, krásná příroda a fascinující podvodní svět to vše se nachází na Azorských ostrovech. Oblast je ovlivňovaná teplým Golfským proudem, proto je zde teplota po celý rok subtropická. Můžete zde navštívit krásná jezera v místech sopečných kráterů, tajemné jeskyně, vroucí prameny, gejzíry a mnohé další. Mezi známé sopečné jezera patří Zelené a Modré jezero (Lagua Verde a Lagua Azul), které naleznete na ostrově Sao Miguel v oblasti Sete Cidades. Podivuhodné je i Ohnivé jezero (Lagoa de Fogo).

Mezi zajímavá místa Portugalska je samozřejmě hlavní město Lisabon. Prolíná se zde moderní architektura s maurským či manueliském stylem jako je klášter řádu sv. Jeronýma. Lisabon je znám svou poklidnou atmosférou.

Madeira, ostrov kde najdete 700 druhů květin, krásné orchideje, lilie, magnolie, azalky a jiné. Na tomto ostrově se nikdy nudit nebudete, v nabídce jsou zde golfové hřiště, potápění, windsurfing, parasailing a další. Najdete zde i nádherný park s pstruží farmou v horské vesničce Ribeiro Frio. Nachází se zde druhý nejvyšší útes na světě, který měří 580 metrů. Domy postavené do trojúhelníka najdete ve vesničce Santana. To vše si nenechte ujít a navštivte ostrov Madeira.

Kousek od Porta se nalézá městečko Ponte de Lima, česky „most přes řeku Lima“. Od Antiky tu stojí most, který spojuje města Braga a Astorga. Milovníci historie si toto město oblíbí. Kromě starobylého mostu, jsou zde i obranné věže, krásná kaple, kostel a jiné. V řece Lima si můžete ulovit i nějakou rybu.

V severní části Portugalska leží městečko Porto. Město se nachází ve vinařské oblasti. Mezi krásné historické památky tohoto města patří: Burzovní palác, románsko-gotická katedrála, Věž kleriků, románský kostel Cedofeita, muzeum v Jablůňkovým sadu a mnohé další. Porto je městečko s krásnou přírodou i památky.

Mezi zajímavé tradice patří karneval, který je občas označován jako masopust (entrudo). Odehrává se v zimních měsících na rozdíl od známého brazilského karnevalu. Další jsou zajímavé velikonoční tradice, kdy chlapci darují květiny své kmotře.

Portugalsko je zajímavá země omývána Atlantickým oceánem s fantastickými plážemi a bohatou historií. Udělejte si výlet do Portugalska a poznejte novou úžasnou destinaci.

Nabídka výhodných last minute zájezdů

Eurovíkendy

Pokud nechcete na dovolené trávit mnoho dní, ale toužíte pouze po krátké návštěvě nějakého města, pak zkuste poznávací zájezdy, tzv. eurovíkendy, do měst Evropy. Víkendové poznávací zájezdy jsou velmi oblíbené. Určitě doporučujeme například Paříž, Istanbul nebo Benátky.

Last minute

Pojem "last minute" označuje nabídku zájezdů a dovolené tzv. na poslední chvíli. Jedná se o zájezdy v blízkém termínu, obvykle za výhodné ceny, případně s výraznými slevami. I na našem webu si můžete prohlédnout nabídku last minute zájezdů od cestovních kanceláří.

Dovolená

Naše stránky čtivou formou informují o nejoblíbenějších zemí, ve kterých můžete strávit příjemnou letní i zimní dovolenou. Důraz klademe na popis zajímavých míst vhodných jako cíl last minute dovolené. Věříme, že vám naše informace o zemích pomohou vybrat vaši vysněnou letní nebo zimní dovolenou.